Zjistěte, jaké kroky vedou k vytouženému úsměvu

1. krok – Konzultace

První návštěvou je nezávazná vstupní konzultace, při které Vás vyšetříme a uděláme rychlý scan zubů, díky kterému získáme 3D model chrupu, na kterém ukážeme, jak by mohl vypadat úsměv po skončení léčby. Také Vás seznámíme s možnostmi léčby, typy rovnátek a předběžnou cenou a délkou léčby.

2. krok – Léčebný plán

Následně zhotovíme rentgenové snímky a fotografie obličeje a chrupu, na základě jejichž analýzy stanovíme detailní léčebný a cenový plán. Pro dosažení co nejlepšího výsledku léčby je někdy nutná spolupráce s našimi kolegy z jiných oborů stomatologie (endodoncie, protetika, implantologie, čelistní chirurgie atd.), kterou Vám zajistíme.

3. krok – Aktivní léčba

Nasadíme Vámi zvolený typ rovnátek a vysvětlíme jak se o ně starat, jak si čistit zuby a na co si dát pozor. V některých případech jsou součástí rovnátek přídatná zařízení (např. patrový oblouk, minišrouby, jumping aparát atd.). Léčba trvá zpravidla 1 – 2 roky a v jejím průběhu k nám budete docházet na pravidelné kontroly.

4. krok – Retence

Aby Vám nový úsměv vydržel i po sejmutí rovnátek, nalepíme Vám na zadní stranu zubů tenký drátek, tzv. retainer. Také od nás dostanete snímací fólie, které budete nosit zpravidla na noc. Tím zajistíme, že se zuby nevrátí do původní polohy a Vy se z krásného úsměvu budete těšit navěky.

Podívejte se, jaké druhy rovnátek nabízíme

Samoligovací rovnátka DAMON

– kvalitní fixní rovnátka bez tradičních gumiček
– drát volně prokluzuje zámkem a léčba je tak efektivnější a méně bolestivá
– v kovové i keramické variantě
– 32.000 – 49.000,-

Neviditelná rovnátka Invisalign®

– nejkomfortnější způsob léčby
– na míru zhotovené průhledné fólie
– v případě potřeby je lze sejmout
– snadné čištění zubů
– méně častější kontroly
– 50.000 – 75.000,-

Snímací rovnátka

– lze je volně vyjmout z úst
– zejména pro dětské pacienty
– k předléčení závažnějších vad před fixním aparátem nebo po léčbě k udržení výsledku
– nelze je použít ke komplexní léčbě
– 2.000 – 3.000,-