Zjistěte, jaké kroky vedou k vytouženému úsměvu

1. krok – Konzultace

První návštěvou je nezávazná vstupní konzultace, při které Vás vyšetříme a uděláme rychlý scan zubů, díky kterému získáme 3D model chrupu, na kterém ukážeme, jak by mohl vypadat úsměv po skončení léčby. Také Vás seznámíme s možnostmi léčby, typy rovnátek a předběžnou cenou a délkou léčby.

2. krok – Léčebný plán

Pokud se rozhodnete pro ortodontickou léčbu, je dalším krokem zhotovení rentgenových snímků a fotografií. Na základě analýzy této dokumentace stanovíme detailní léčebný a cenový plán. Pro dosažení co nejlepšího výsledku léčby je v určitých případech nutná spolupráce s odborníky z jiných oborů stomatologie (konzervační zubní lékařství a endodoncie, protetika, implantologie, čelistní chirurgie atd.).

3. krok – Aktivní léčba

Dalším krokem je nasazení zvoleného typu rovnátek. V některých případech jsou součástí rovnátek přídatná zařízení (např. patrový oblouk, minišrouby, jumping aparát atd.). Aktivní léčba trvá zpravidla 1 – 3 roky a v jejím průběhu dochází pacient na pravidelné kontroly. Zuby s rovnátky je potřeba pečlivě čistit a je také vhodné mírně upravit stravovací návyky. Vše Vám důkladně vysvětlíme při konzultaci léčebného plánu.

4. krok – Retence

Po dosažení požadovaného výsledku dochází k sejmutí rovnátek. Srovnané zuby mají tendenci vracet se do původního postavení, proto potřebují čas na stabilizaci. Dosažený výsledek je tedy nutné nějakou dobu udržovat. Pro tyto účely obvykle používáme snímací fólie a drátky nalepené na zadní stranu zubů (tzv. retainery), které Vám jednou za čas zkontrolujeme u nás v ordinaci.

Podívejte se, jaké druhy rovnátek nabízíme

Samoligovací rovnátka DAMON

– kvalitní fixní rovnátka bez tradičních gumiček
– drát volně prokluzuje zámkem a léčba je tak efektivnější a méně bolestivá
– v kovové i keramické variantě
– 32.000 – 49.000,-

Neviditelná rovnátka Invisalign®

– nejkomfortnější způsob léčby
– na míru zhotovené průhledné fólie
– v případě potřeby je lze sejmout
– snadné čištění zubů
– méně častější kontroly
– 50.000 – 75.000,-

Snímací rovnátka

– lze je volně vyjmout z úst
– zejména pro dětské pacienty
– k předléčení závažnějších vad před fixním aparátem nebo po léčbě k udržení výsledku
– nelze je použít ke komplexní léčbě
– 2.000 – 3.000,-