Systém Invisalign je nejpokročilejším způsobem léčby křivých zubů. Proces léčby je předem naplánovaný pomocí digitálních technologií a pacient tak téměř přesně ví, jak bude léčba probíhat i jak dlouho bude trvat. Rovnátka Invisalign jsou vyrobena každému pacientovi na míru z tenkého průhledného plastu, který je na zubech skoro neviditelný a jejich nespornou výhodou je to, že si je pacient může v případě potřeby sundat. Oproti běžným rovnátkům na pevno tak odpadá problém s obtížnou hygienou i s nutností vyhýbat se určitým druhům jídla.

Kdo může poskytovat léčbu systémem Invisalign?

Systém Invisalign mohou poskytovat pouze certifikovaní ortodontisté. Ortodoncie Smile Art je jedním z nejzkušenějších specialistů na neviditelná rovnátka v České republice. Díky našim zkušenostem s již více než 150 pacienty s neviditelnými rovnátky Vám můžeme nabídnout tu nejkvalitnější péči.

Jaké jsou výhody léčby s INVISALIGN?

Estetika – tenké průhledné folie jsou na zubech téměř neviditelné.

Pohodlí – čeká Vás důležitá schůzka, vystoupení nebo dokonce svatba? Rovnátka si prostě sundáte. Zároveň nehrozí nepříjemnosti jako odlepený zámek nebo píchající drát.

Hygiena – s klasickým fixním aparátem je potřeba zuby několikrát denně čistit za použití různých typů kartáčků. U Invisalign tyto starosti odpadají. Zuby si pohodlně vyčistíte tak, jak jste zvyklí.

Plánování – Vaše léčba je přesně naplánována, a proto předem zjistíte, jak bude Váš úsměv vypadat po skončení léčby a také to, jak dlouho bude léčba trvat.

Přesnost – díky detailnímu individuálnímu plánu léčby je eliminován počet chyb a nežádoucích efektů.

Méně návštěv v ordinaci – u klasických fixních aparátů probíhají kontroly v ordinaci přibližně za 4-8 týdnů. U systému Invisalign provádíme kontroly zpravidla po 10-12 týdnech. Akutní návštěvy jsou též ojedinělé.

Kratší doba na křesle – nemusíme měnit drátky, řetízky apod. tak, jako u konvenčních aparátů, proto u nás při kontrole strávíte výrazně méně času.

Menší bolestivost – díky sofistikovanosti systému je tlak na zuby vyvinut pouze tam, kde je to nutné, a proto je léčba celkově méně bolestivá než při použití klasického fixního aparátu.

Žádná omezení ve stravování – u fixních aparátů je potřeba vyvarovat se některých druhů potravin. Tato omezení s Invisalign odpadají.

Jak probíhá léčba systémem Invisalign?

Po zhotovení skenu chrupu je léčba naplánována Vaším lékařem pomocí speciálního softwaru. Poté jsou rovnátka odeslána do výroby. Pomocí 3D tisku je pacientovi na míru zhotovena sada několika fólií (rovnátek). Počet fólií v sadě závisí na závažnosti ortodontické vady. Fólii pacient nosí alespoň 22 hodin denně a sám si ji po cca 7 – 10 dnech vymění za novou. Každou fólií je naplánovaný posun zubů o cca 0,2 mm. Tímto způsobem se zuby postupně rovnají do požadované polohy. Před zahájením léčby systémem Invisalign jsou na zubech, u kterých je plánovaný náročnější posun, vytvořeny nepatrné výstupky, tzv. attachmenty. V průběhu léčby dochází pacient na kontroly cca jednou za tři měsíce.

Jaká je cena neviditelných rovnátek?

Cena rovnátek Invisalign závisí na obtížnosti léčby a pohybuje se v rozmezí 50.000 – 75.000 Kč. Platba je zpravidla rozdělena na dvě až tři části splatné v průběhu léčby. V případě zájmu Vám pomůžeme zajistit financování rovnátek prostřednictvím nízkých měsíčních splátek ve spolupráci s UniCredit Bank.

Toužíte po dokonalém úsměvu?
Objednejte se k nám na nezávaznou vstupní konzultaci, těšíme se na Vás!